ساب میشن

ساب میشن آن لاین

قبلا نام کاربری و رمز عبور برای تحقیقات نظام سلامت داشته اید?
رفته به صفحه ورودی

آیا احتیاج به یک نام کاربری و رمز عبور دارید؟
به صف ثبت نام بروید

ثبت نام و ورود به سایت برای ساب میت کردن مقاله و چک کردن وضعیت آن لازم است

 

راهنمای نویسندگان

اهداف و رسالت: مجله تحقیقات نظام سلامت مجله‌ای وابسته به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است که از سال 1389 دارای مرتبه علمی_پژوهشی از کمیسیون نشریات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده و از سال 1390 در سایت پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (Islamic World Science Citation Center یا ISC) نمایه می‌شود. این مجله به صورت فصل‌نامه و به زبان فارسی توسط دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان منتشر می‌شود و بر روی وب سایت مجله به آدرس http://hsr.mui.ac.ir قرار می‌گیرد. دستنوشته‌های ارسالی جهت بررسی باید در فرمت پیشنهادی مجله ارسال گردند و به دست نوشته‌هایی که خارج از فرمت ذکر شده در راهنمای نویسندگان ارسال گردند ترتیب اثر داده نخواهد شد.

* در اين مجله مقالات پژوهشي اصيل (Original)، مروري (Review)، کوتاه (Short communication)، نامه به سردبیر(Letter to editor)، و گزارش موردی مرتبط با اهداف مجله منتشر می شود.

 

1-     الف) مقالات پژوهشي اصیل:  حداکثر تعداد کلمات مقاله های پژوهشی 2500 کلمه، سقف جداول و تصاویر 4، سقف منابع و ماخذ 30 عدد می باشد.

      ب) مقالات پژوهشي اصیل (تحقیقات کیفی):  حداکثر 3000 کلمه، سقف مجموع جداول و تصاویر4، سقف منابع و مآخذ 30عدد می باشد.

ساختار مقاله پژوهشي می­بایست شامل: صفحه عنوان، چكيده، مقدمه، روش كار، يافته‌ها، بحث و نتیجه­گیری، سپاسگزاري، منابع، چكيده به زبان انگليسي و ضمائم (جداول، نمودارها و تصاوير) ‌باشد.

صفحه عنوان بایستی شامل عنوان کامل مقاله، نام و نام خانوادگي، رتبه و درجه  علمی، رشته تحصیلی، گروه آموزشی، دانشکده، دانشگاه، شهر و کشور برای هر يك از نويسندگان و شماره تلفن، نمابر، نشانی و آدرس پست الكترونيك نويسنده مسؤول كه مقصد مكاتبات و تماس خواهد بود، باشد.

چکیده مقاله پژوهشي بایستی داراي ساختار و شامل بخش‌هاي مجزاي عنوان، زمينه و هدف، روش كار، يافته‌ها و نتيجه‌گيري ‌باشد كه حداكثر در 250 كلمه تهيه و در پايان آن تعداد 3  تا 5 كليد واژه درج گردد. چكيده انگلیسی باید دقیقاًً مطابق با چكيده فارسي تهيه گردد. بهتر است برای انتخاب کلید واژه­ها از واژه­های MeSH فهرست شده در Index Medicus استفاده شود (http://www.nlm.nih.gov/mesh/MBrowser.html). نویسندگان باید برای تهیه چکیده دقت لازم را به عمل آورند به گونه­ای که چکیده دقیقاً بیانگر محتوی اصلی مقاله باشد.

مقدمه باید دلیل و هدف مطالعه را به طور خلاصه بیان کند. این بخش نباید مطلب را به طور وسیع توضیح دهد.  

روش کار بایستی در حدي شفاف نوشته شود كه ديگران بتوانند عين پژوهش را دقیقاً تكرار كنند. چنانچه داده‌ها با استفاده از پرسشنامه يا چك ليست جمع‌آوري شده‌اند ضميمه كردن آن الزامي است. در مورد پرسشنامه‌هاي استاندارد، ذكر مرجع و مشخصات ضروری است. روش آماری و برنامه کامپیوتری استفاده شده حتماً باید قید گردد

یافته­ها باید در قالب متن، جدول و نمودار ارائه شود. محتوای جداول نباید مجدداً در متن تکرار شود و بجای آن به شماره جدول ارجاع داده شود. جداول بايستي داراي عنوان در قسمت بالا باشند و در صورت نياز به توضيح، در زير جداول به صورت زيرنويس قيد گردد. نمودارها و تصاوير ارسالي بايد از وضوح كافي جهت چاپ برخوردار باشند و تصاوير افراد نبايد قابل شناسايي باشد. یافنه های مقاله یا بصورت جدول یا به صورت نمودار ارائه شود.از ارائه تکراری یک یافته به دو صورت جدول و نموار خودداری شود.

بحث و نتیجه­گیری باید شامل مقایسه نتایج به دست آمده با نتایج مطالعات مشابه باشد. جزئیات اطلاعات نباید مجدداً در بحث تکرار شود. در این زمینه باید بر جنبه­های جدید و مهم مطالعه و نتایج به دست آمده از آنها تأکید شود.

سپاسگزاری باید از تمامی افرادی که جزء نویسندگان نمی­باشند و در زمینه علمی، نوشتاری و ... کمک کرده­اند و همچنین از سازمان­های تأمین کننده منابع مالی و امکانات مورد نیاز، قدردانی به عمل آید. شماره طرح تحقیقاتی مصوب اعم از پایان نامه و غیر پایان نامه ای که مقاله از یافته های آن استخراج شده است حتما باید قید شود.

 

 

 

2-     مقاله مروری: بایستی به یکی از اشکال زیر تهیه گردد:

الف) مقالات مروری ساختار یافته (Systematic Review) می­توانند به صورت متا آنالیز، متا سنتز یا بدون تحلیل آماری باشند. این مقالات دارای اجزاء مقالات پژوهشی اصیل می­باشند.

ب) مقالات مروری غیر ساختار یافته بایستی توسط افراد صاحب­نظر نوشته شوند. اجزای این گونه مقالات شامل چکیده، مقدمه و بحث و نتیجه­گیری و حداقل دارای 20 منبع باشند و حداکثر در 7000 کلمه تهیه شوند، همچنین جهت پذیرش مقاله های مروری غیر ساختاریافته داشتن حداقل 5 درصد رفرنسها از نویسندگان مقاله به عنوان معیار ضروری می باشد.

3-     مقاله کوتاه:  می­تواند از نوع مقالات پژوهشی، مروری ساختار یافته یا گزارش پیشرفت یک طرح تحقیقاتی (Ongoing research)، به صورت گزارش یافته­های جالب آن باشد. اجزای این گونه مقالات بایستی مانند مقالات پژوهشی اصیل ، اما دارای حجم کمتر و حداکثر در 1000 کلمه تهیه گردند.

4-     نامه به سردبیر:  بایستی با موضوعات نقدی بر مقالات قبلی، نقد یا مرور کتاب­ها، تحلیل یک موضوع مرتبط با علوم بهداشتی و تغذیه، گزارش و نقد گردهمایی­های علوم بهداشتی، شرح و بسط یک ایده و یا باز نمودن یک موضوع پیچیده باشد و حداکثر با تعداد 400 کلمه تهیه گردد. این مقالات نیاز به ساختار ندارند اما داشتن خلاصه انگلیسی ضروری است.

5-     گزارش موردی که شامل گزارش موارد نادر یا جالب است و باید شامل چکیده، مقدمه، گزارش مورد، بحث و نتیجه گیری، سپاس گزاری و منابع باشد. گزارش موردی با حداکثر 1000 کلمه، سقف مجموع جداول و تصاویر 5 و سقف منابع و مآخذ 15 عدد می باشد.

 

*شرایط فنی تهیه و ارسال مقاله :

از نويسندگان محترم تقاضا مي شود فایل دست نوشته خود را كه به صورت فایل MS-Word در سایزA4 و فاقد هرگونه صفحه آرایی، فاصله خطوط 1 برابر (Single) با حاشیه 5/2 سانتی متری، به صورت یک ستونی، قلم B Zar، سایز12، قلم عنوان B Zar سایز 12 Bold   تهیه کنند. برای تایپ چکیده انگلیسی و رفرنسها از قلم Time New Roman سایز 11  و جهت قلم عنوان لاتین نیز از قلم Time New Roman سایز 11Bold  استفاده شود و دست نوشته جهت بررسی در سایت مجله قرار داده شود.

 

*مواردی که قبل از ارسال دست نوشته باید در نظر داشته باشید:

 • نسخه نهایی الکترونیکی به نویسنده مسؤول جهت تأیید نهایی برای جلوگیری از هرگونه اشتباه قبل از چاپ فرستاده می­شود. تصحیحات باید به طور شفاف و بلافاصله به دفتر مجله پس فرستاده شود.
 • نویسنده مسؤول ملزم است همزمان با ارسال مقاله، فرم تعهد نامه را نیز در قسمت فایل مکمل به دفتر مجله ارسال نماید.
 • از کلمات اختصاری و نشان­های استاندارد باید استفاده شود. از کاربرد اختصارات در عنوان و چکیده خودداری شود. قبل از درج کلمه اختصاری، واژه کامل حتماً در متن آورده شود، به جز مواردی که واحد استاندارد اندازه­گیری باشد.
 • نويسندگان بايستي تعهد كنندكه مقاله همزمان به ساير مجلات ارسال نشود و تا قبل از دريافت پاسخ نهايي نيز اقدام به ارسال آن ننمايند.
 • مقالات ترجمه شده در این مجله چاپ نمی­شود.
 • چاپ هرگونه نوشته‌اي در مجله منوط به رعايت معيارهاي اخلاقي است. ملاحظات اخلاقی باید در قسمت روش کار آورده شود.
 •  هیات تحریریه در رد، اصلاح، ویرایش مقاله آزاد است.
 • مسؤوليت محتواي مقاله و دفاع از آن بر عهده نويسنده يا نويسندگان مي‌باشد.
 • چاپ مقاله‌اي كه قبلاً در همايش‌ها به صورت سخنراني يا پوستر ارائه و در خلاصه مقالات، منتشر شده است، بلامانع مي‌باشد.
 • این مجله فقط به منظور استفاده شخصی غیر تجاری بوده و امکان کپی برداری، پخش و چاپ مقالات این مجله بدون اجازه کتبی از مقامات مسؤول وجود ندارد.
 • تمامی مقالات محرمانه بوده و توسط افرادی در همان رشته (حداقل 3 داور) که توسط سردبیر انتخاب می‌شوند، بررسی می‌گردند. نویسنده مسؤول در سریع‌ترین زمان ممکن از رد، قبول یا اصلاحات مورد نیاز در مورد مقاله خود مطلع می‌گردد. در صورتی که متن ارسال شده کاملاً بر طبق معیارهای این دستورالعمل تهیه شده و قابل قبول باشد، در شماره‌های بعدی مجله چاپ می‌گردد.
 • تمامی مقالات باید دارای منابع مرتبط باشند و برای به حداقل رساندن اشتباهات در زمینه منابع، نویسندگان می‌بایست صحت منابع مورد استفاده را تأیید نمایند.کلیه منابع بايستی به زبان انگلیسی نوشته شوند و در متن مقاله داخل پرانتز شماره‌گذاري و در انتهاي مقاله به ترتيب ورود در متن به صورت زير نوشته شوند.

 

منابع فارسي:

Book:

 1. Hagh Doost AA. [Systematic review & Meta-Analysis Concept & applications]. 1st ed. Tehran: Teimorzadeh; 2007: 48-53. (Persian)

Article:

 1. Mohammadi A, Mojtahedzadeh R, Keshavarz H. [Designing Criteria and Indices for Educational Ranking of Paramedical Sciences Schools in Iran]. SDME 2006; 3(2): 86-94. (Persian)

منابع خارجي:

Book:

 1. Gay LR. Educational research: competencies for analysis and application. 4th ed. Ohio: Merrill Publishing Company; 1992: 45-56.

Chapter in book:

 1. Palmer PJ. The heart of a teacher. In: Ornstein AC, Behar-Horenstein LS, Pajak EF, editors. Contemporary issues in curriculum. 3rd ed. Boston: Allyn & Bacon; 2003: 285-93.

Article:

 1. Mamary E, Charles P. Promoting self-directed learning for continuing medical education. Med Teach 2003; 25(2): 188-90.

Electronic:

 1. Havens G, Furuya S, Tan KM. The Future of Continuing Medical Education (CME) technology. The Permanente Journal [serial on line] 2001; 5(1) [18 Screens]. Available from: http://www.KaiserPermanente.Org/medicin/permjournal/ winter01/HScme.html.

 

*هزینه انتشار

محاسبه هزینه انتشار بر اساس جدول زیر می باشد:

نوع مقاله

تعداد لغات مجاز

(شامل کلیه اجزای مقاله و رفرنسها و شکلها، هر شکل برابر 300 کلمه محاسبه خواهد شد)

هزینه دریافتی

(هزار تومان)*

هزینه اضافه به ازای هر 500 کلمه اضافی(هزار تومان)

نامه به سر دبیر

400

-

-

گزارش موردی

1000

75

70

کوتاه

1000

75

70

پژوهشی اصیل

2500

100

70

پژوهشی اصیل(مطالعات کیفی)

3000

100

70

مروری

7000

100

70

 

      *هزینه ستون سوم برای مقالاتی که هم نویسنده اول و هم نویسنده مسؤول هر دو وابسته به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان باشند ، مشمول 50% تخفیف خواهد بود.

 

 

       مبلغ 100 هزار تومان از این هزینه در ابتدا و بعد از دریافت ایمیل شروع فرآیند به عنوان (Processing fee) به منظور شروع داوری دریافت
می گردد. این هزینه غیر قابل بازگشت خواهد بود. فایل مربوط به تصویراسکن شده فیش پرداختی فقط با نام نویسنده مسؤول و یا نویسنده اول از طریق ایمیل به دفتر مجله ارسال گردد. لازم به ذکر تنظیم دستنوشته بر اساس فرمت مجله و پرداخت وجه فقط جهت فرآیند داوری می‌باشد و تعهدی برای پذیرش مقاله ایجاد نمی نماید. بقیه هزینه باقیمانده در صورت پذیرش نهایی مقاله با عنوان (
Acceptance fee) دریافت خواهد شد.

 

       نویسنده مسؤول می‌بایست وجه مورد نظر را به شماره حساب 4975761007 بانک ملت بنام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای پرداخت از طریق بانک های ملت و شماره شبای 580120000000004975761007 به شماره شناسه 1241130000000037 برای پرداخت از طریق سایر بانکها واریز نماید. سپس اسکن فیش واریزی را فقط از طریق ایمیل hsreditor2@gmail.com به دفتر مجله ارسال نماید.

 

هیأت تحریریه پس از دریافت مقالات اقدام به بررسی مقاله از لحاظ ساختاری و موضوعی می‌نماید و چنانچه مقاله در بررسی اولیه مورد تأیید باشد، برای داوری دوسوکور ارسال می‌شود.

در صورت تقاضای بررسی سریع (Fast Track) زمان بررسی مقاله تا تصمیم‌گیری نهایی به 21 روز تقلیل خواهد یافت. در این حالت کل هزینه به اضافه 40 % هزینه بررسی سریع در ابتدای فرآیند داوری اخذ خواهد شد.

 

چک لیست تهیه ساب میشن

به عنوان قسمتی از روند ساب میشن ، لازم است که نویسندگان از مهیا بودن اقلام مختلف برای ساب میشن اطمینان حاصل کنند. برای این کار لازم است که اقلام موجود در چک لیست زیر را چک نموده و در صورت مهیا بودن جلوی آن چک بزنند.

 1. ساب میشن قبلا چاپ نشده و هم اکنون تحت بررسی برای چاپ نیست. درغیر این صورت توضیحی برای آن در قسمت نامه نویسنده ضمیمه است.
 2. فایل ساب میشن به فرمات OpenOffice, Microsoft Word, RTF, یا WordPerfect میباشد.
 3. ختی المقدور لینک مراجع در متن ارائه شده است. و URLs آماده کلیک کردن است
 4. فاصله سطور در متن مقاله تک فاصله ای است ، فونت 12 در صورت لزوم از فونت ایتالیک بجای زیرخط دار استفاده شده است ، تمام تصاویر و نمودارها و جداول در خود متن در محل مناسب نه در انتها میباشد.
 5. متن مقاله بر طبق اصول مقاله نویسی و مرجع نگاری راهنمای نویسندگان میباشد که در قسمت در باره مجله یافت میشود.
 6. در صورتی که مقاله قرار باشد کارشناسی شود ، ساب میشن از نظر رعایت کارشناسی محرمانه ) دستورالعمل های لازم رعایت شده است.
 7. فرم کپی رایت مجله را تکمیل نموده و به امضای همه نویسنرگان رسانده ام. این فرم را در مرحله چهارم ارسال مقاله (آپلود فایلهای الحاقی) فراگذاری خواهم نمود
 

متن کپی رایت

با سابمیت مقاله در این مجله، نویسندگان حق کپی رایت را حفظ می کنند و مجوز حق انتشار نخستین را به این مجله واگذار می نمایند.

این مجله تحت قوانین اجازه‌نامهٔ مشترکات خلاقانه برای مقاصد غیرتجاری نسخه 4 منتشر می‌شود.

 

متن محرمانگی

نام ها و ایمیل های وارد شده در این سایت مجله فقط به منظور بیان شده بکار می رود و در دسترس هیچ شخص یا سازمان دیگری قرار نخواهد گرفت.